

























| Brand | STOM |
|---|---|
| Category | RIG Builder > Custom PC Build |
| Product Condition | New |
| RIG Processor | Intel Core i5-14400F |
| RIG Graphics Card | GeForce RTX 5060 8GB GDDR6 |
| RIG Motherboard | Gigabyte H610M K DDR4 mATX |
| RIG Memory Ram | ADATA XPG Gaming Spectrix RGB 8GB DDR4 3200MT/s |
| RIG Storage | LEXAR NM610 PRO 500GB M.2 PCIe NVMe Gen3 |
| RIG Power Supply | GamerStorm PF600X (600W) 80PLUS BRONZE |
| RIG Desktop Casing | ASUS A21 Mesh mATX (White) |
| RIG Cooling System | Arctic Freezer I35 ARGB CPU Air Cooler |
| Additional Information | Ocypus Delta F12 Case Fan (3 Packs) - White |
| Warranty Period | 3 Years |
| Warranty Type | Limited Warranty for Most Components (Do ensure to check with us or the manufacturer's website for the latest warranty policy.) |
| Weight | 9.50 kg |
| Dimension | 43.00 cm x 22.00 cm x 46.50 cm |