

























| Brand | STOM |
|---|---|
| Category | RIG Builder > Custom PC Build |
| Product Condition | New |
| RIG Processor | AMD Ryzen 5 5500 |
| RIG Graphics Card | PNY GeForce RTX 5060 Dual Fan OC 8GB GDDR7 |
| RIG Motherboard | ASUS Prime A520M-K CSM |
| RIG Memory Ram | ADATA XPG Gaming Spectrix RGB 8GB DDR4 3200MT/s |
| RIG Storage | LEXAR NM610 PRO 500GB M.2 PCIe NVMe Gen3 |
| RIG Power Supply | GamerStorm PF600X (600W) 80PLUS BRONZE |
| RIG Desktop Casing | Zalman P10 mATX |
| RIG Cooling System | FSP NC5 ARGB CPU Air Cooler |
| Warranty Period | 3 Years |
| Warranty Type | Limited Warranty for Most Components (Do ensure to check with us or the manufacturer's website for the latest warranty policy.) |
| Weight | 8.00 kg |
| Dimension | 41.80 cm x 21.60 cm x 42.20 cm |