

























| Brand | STOM |
|---|---|
| Category | RIG Builder > Custom PC Build |
| Product Condition | New |
| RIG Processor | AMD Ryzen 7 8700F |
| RIG Graphics Card | PNY GeForce RTX 5060 Dual Fan OC 8GB GDDR7 |
| RIG Motherboard | ASUS Prime B650M-AYW WIFI |
| RIG Memory Ram | Team Group T-Force Vulcan 8GB DDR5 5600MT/s |
| RIG Storage | LEXAR NM610 PRO 500GB M.2 PCIe NVMe Gen3 |
| RIG Power Supply | GamerStorm PF600X (600W) 80PLUS BRONZE |
| RIG Desktop Casing | Zalman P40 PRISM ATX (Black/White) |
| RIG Cooling System | Zalman CNPS13X DS Digital CPU Air Cooler |
| Warranty Period | 3 Years |
| Warranty Type | Limited Warranty for Most Components (Do ensure to check with us or the manufacturer's website for the latest warranty policy.) |
| Weight | 8.00 kg |
| Dimension | 41.80 cm x 21.60 cm x 42.20 cm |