

























| Brand | STOM |
|---|---|
| Category | RIG Builder > Custom PC Build |
| Product Condition | New |
| Gaming Focused | Yes |
| RIG Processor | AMD Ryzen 5 7500F |
| RIG Graphics Card | ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti Twin Edge OC 16GB GDDR7 |
| RIG Motherboard | Gigabyte A620M H mATX |
| RIG Memory Ram | Team Group T-Force Vulcan 8GB DDR5 5600MT/s |
| RIG Storage | PATRIOT P320 M.2 1TB PCIe NVMe Gen3 |
| RIG Power Supply | GamerStorm PF600X (600W) 80PLUS BRONZE |
| RIG Desktop Casing | ZOTAC GAMING ALLOY TG mATX |
| RIG Cooling System | Zalman CNPS9X ARGB Performa Plus CPU Air Cooler |
| Additional Information | [Free] ZOTAC Universal Duo ARGB GPU Holder |
| Warranty Period | 3 Years |
| Warranty Type | Limited Warranty for Most Components (Do ensure to check with us or the manufacturer's website for the latest warranty policy.) |
| Weight | 6.00 kg |
| Dimension | 22.20 cm x 45.80 cm x 43.30 cm |