

























| Brand | TMT |
|---|---|
| Category | RIG Builder > Custom PC Build |
| Product Condition | New |
| Gaming Focused | Yes |
| RIG Processor | AMD Ryzen 9 9950X |
| RIG Graphics Card | NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell Max-Q 96GB GDDR7 ECC |
| RIG Motherboard | MSI MPG X870E CARBON MAX WIFI |
| RIG Memory Ram | CORSAIR Vengeance 128GB GDDR5 6400MT/s (64GBx2) |
| RIG Storage | Samsung 9100 PRO 8TB M.2 PCIe NVMe Gen5 |
| RIG Power Supply | Silverstone HELA 1300R (1300W) 80PLUS PLATINUM |
| RIG Desktop Casing | FSP U500 Workstation EEB / EATX |
| RIG Cooling System | ASUS ProArt LC 360 AIO CPU Liquid Cooler |
| Warranty Period | 3 Years |
| Warranty Type | Limited Warranty for Most Components (Do ensure to check with us or the manufacturer's website for the latest warranty policy.) |
| Weight | 15.00 kg |
| Dimension | 45.10 cm x 25.80 cm x 56.80 cm |