

























PERFORMANCE
Processor
AMD Ryzen™ 5 7535HS (6C / 12T, 3.3 / 4.55GHz, 3MB L2 / 16MB L3)
Graphics
Integrated AMD Radeon™ 660M Graphics
Chipset
AMD SoC Platform
Memory
1x 16GB SODIMM DDR5-4800
Memory Slots
Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable
Max Memory
Up to 16GB DDR5-4800
Storage
512GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe®
Optane Memory
None
Max Storage Support
One drive, up to 1TB M.2 SSD
Card Reader
No Card Reader
Optical
None
Audio Chip
High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC233-CG codec
Speakers
3Wx2, HARMAN
Camera
5.0MP
Microphone
Dual Microphone
Power Supply
90W 89% Adapter
DESIGN
Display
23.8" FHD (1920x1080) IPS Anti-glare 250nits, 100Hz, 99% sRGB, hardware low blue light, 3-side borderless, Touch
Touchscreen
10-point Multi-touch
Keyboard
Wireless EOS Keyboard, Luna Grey, English
Mouse
Wireless EOS Mouse, Luna Grey
Expansion Slots
Two M.2 slots (one for WLAN, one for SSD)
Case Color
Luna Grey
Stand
AIO Stand
Wireless Charger
No Wireless Charger
Pen
Pen Not Supported
Form Factor
AIO (24 inches)
Dimensions (WxDxH)
540 x 192 x 431 mm (21.25 x 7.56 x 16.97 inches)
Weight
Around 6.0 kg (13.23 lbs)
CONNECTIVITY
WLAN + Bluetooth
Wi-Fi® 6, 802.11ax 2x2 + BT5.2
WWAN
WWAN Not Supported
Ethernet
Integrated 100/1000M
Rear Ports
1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2)
2x USB-A (Hi-Speed USB / USB 2.0)
1x HDMI®-in 1.4
1x HDMI®-out 2.1 TMDS
1x Ethernet (RJ-45)
1x power connector
Left Ports
1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), data transfer only
1x headphone / microphone combo jack (3.5mm)
SECURITY & PRIVACY
Security Chip
Firmware TPM 2.0 integrated in SoC
SERVICE
Base Warranty
1-year, Courier or Carry-in
Included Upgrade
3Y Premium Care - Idea AIO (ESS)
CERTIFICATIONS
Green Certifications
ENERGY STAR® 8.0
ErP Lot 3/7
GREENGUARD®
RoHS / WEEE / REACH
Other Certifications
TÜV Rheinland® Flicker Free
TÜV Rheinland® Low Blue Light
TÜV Rheinland® Ultra Low Noise
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Category | PC & Laptop > Desktop PC |
| Product Condition | New |
| Desktop Type | All-In-One |
| Processor | AMD |
| AMD Core | Ryzen 5 |
| Screen Size (Inches) | 23.8 |
| Memory (RAM) | 16GB |
| Storage Type | SSD |
| Storage Capacity | 512GB |
| Warranty Period | 3 Years |
| Warranty Type | PremiumCare Warranty |
| Weight | 6.00 kg |
| Dimension | 54.00 cm x 20.00 cm x 43.00 cm |