





















| Brand | HYTE |
|---|---|
| Category | RIG Builder > Desktop Casing |
| Product Condition | New |
| Casing Type | EATX |
| Motherboard Compatibility | ATX, ITX, EATX, mATX |
| Expansion Slot | 9 or more |
| I/O Ports | 1x USB-C 3.2 Gen 2 2x USB-A 3.2 Gen 1 1x 3.5mm Audio/Mic Combo Jack |
| Bays | 2 x 3.5" 4 x 2.5" |
| Support And Clearance | 422mm Max GPU Length 180mm Max Cooler Height 235mm Max PSU Length |
| Fan Support | Top: 3x 120 mm / 2x 140mm Rear: 1x 120/140 mm Side: 3x 120 mm / 2x 140mm Bottom: 3x 120 mm / 2x 140mm |
| Radiator Support | Top: Up to 360mm Rear: Up to 140mm Side: Up to 360mm |
| Warranty Period | 1 Year |
| Warranty Type | Limited Warranty |
| Weight | 11.00 kg |
| Dimension | 47.00 cm x 32.00 cm x 47.00 cm |