





















| Brand | HAVN |
|---|---|
| Category | RIG Builder > Desktop Casing |
| Product Condition | New |
| Casing Type | EATX |
| Motherboard Compatibility | ATX, ITX, EATX, mATX |
| Expansion Slot | 7 |
| I/O Ports | USB 3.2 Gen 2 Type-C x1 USB 3.2 Gen 1 Type-A x2 Audio Jack x1 Power & Reset Button x1 |
| Bays | 1 x 3.5” 2 x 2.5” |
| Support And Clearance | 410mm Max GPU Length 195mm Max Cooler Height 200mm Max PSU Length |
| Fan Support | Top: 2 x 180mm / 2 x 140mm / 3 x 120mm Front: 2 x 180 mm Rear: 1 x 140 / 1 x 120mm |
| Radiator Support | Top: 240 / 280 / 360mm |
| Warranty Period | 1 Year |
| Warranty Type | Limited Warranty |
| Weight | 14.79 kg |
| Dimension | 51.50 cm x 25.40 cm x 52.20 cm |