

























| Brand | FSP |
|---|---|
| Category | RIG Builder > Desktop Casing |
| Product Condition | New |
| Casing Type | mATX |
| Motherboard Compatibility | ITX, mATX |
| Expansion Slot | 7 |
| I/O Ports | USB3.0 x 1 USB2.0 x 2 |
| Bays | 1+1x 3.5" 2x 2.5" |
| Support And Clearance | 317mm Max GPU Length 163mm Max Cooler Height 170mm Max PSU Length |
| Fan Support | Front: 120mm x 3 Top: 120/140mm x 2 Bottom: 120/140mm x 2 Rear: 120mm x 1 |
| Radiator Support | Front: 120mm x 3 Top: 120/140mm x 2 Bottom: 120/140mm x 2 Rear: 120mm x 1 |
| Warranty Period | 1 Year |
| Warranty Type | Limited Warranty |
| Weight | 3.70 kg |
| Dimension | 35.80 cm x 20.80 cm x 43.20 cm |