

























| Brand | Fractal Design |
|---|---|
| Category | RIG Builder > Desktop Casing |
| Product Condition | New |
| Casing Type | ATX |
| Motherboard Compatibility | ATX, ITX, mATX |
| Expansion Slot | 7 |
| I/O Ports | 1 x USB Type-C 5 Gbps, 1 x USB Type-A 5 Gbps, 1 x Audio/Mic Combo Jack, 2 x Lighting control buttons (RGB Versions) |
| Bays | 2 x 2.5" 1 x 3.5" |
| Support And Clearance | Maximum Cooler Height: 172mm Maximum GPU Length: 412mm Maximum PSU Length: 190mm |
| Fan Support | Top: 3 x 120 mm or 2 x 140 mm Side: 2 x 120 mm Rear: 1 x 120 mm Bottom: 2 x 120 mm |
| Radiator Support | Top: 280 / 360mm Rear: 120mm |
| Warranty Period | 1 Year |
| Warranty Type | Limited Warranty |
| Weight | 9.70 kg |
| Dimension | 43.40 cm x 29.70 cm x 44.10 cm |