





















| Brand | Tecware |
|---|---|
| Category | RIG Builder > Desktop Casing |
| Product Condition | New |
| Casing Type | mATX |
| Motherboard Compatibility | ITX, mATX |
| Expansion Slot | 5 |
| I/O Ports | Super Speed USB 3.0 x 1 USB 2.0 x 1 HD Audio x 1 |
| Bays | 1 x 3.5” 2 x 2.5” |
| Support And Clearance | 320mm Max GPU Length 160mm Max Cooler Height 190mm Max PSU Length |
| Fan Support | Rear: 1 x 120mm Top: 2 x 120mm Side: 2 x 120mm Bottom: 2 x 120mm |
| Radiator Support | Top: Up to 240mm |
| Warranty Period | 1 Year |
| Warranty Type | Limited Warranty |
| Weight | 5.00 kg |
| Dimension | 34.60 cm x 27.50 cm x 33.80 cm |