Samsung LS49CG934SEXXS Odyssey Curved OLED G9 49" Monitor | 5120 x 1440
RM9,499.00
Or RM3,166.33x 3 with
RM0.00
Enjoy up to RM94.99 cashback with 9,499
Eligible Voucher
RM50 OFF
RM20 OFF
RM8 OFF
Eligible Voucher
Display
Screen Size (Class) : 49
Flat / Curved : Curved
Active Display Size (HxV) (mm) : 1,196.7x339.2
Screen Curvature : 1800R
Aspect Ratio : 32:9
Panel Type : OLED
Brightness (Typical) : 250 cd/?
Brightness (Min) : 200 cd/?
Contrast Ratio Static : 1,000,000:1
HDR(High Dynamic Range) : VESA DisplayHDR True Black 400
HDR10+ : HDR10+ Gaming
Resolution : 5,120 x 1,440
Response Time : 0.03ms(GTG)
Viewing Angle (H/V) : 178°(H)/178°(V)
Color Support : Max 1B
Color Gamut (DCI Coverage) : 99% (CIE1976)
Refresh Rate : Max 240Hz
General Feature
Eye Saver Mode : Yes
Flicker Free : Yes
Quantum Dot Colour : Yes
Game Mode : Yes
Image Size : Yes
FreeSync : FreeSync Premium Pro
VESA Adaptive-Sync : Yes
Virtual AIM Point : Yes
Core Sync : Yes
Game Bar 2.0 : Yes
HDMI-CEC : Yes
Auto Source Switch : Auto Source Switch+
Adaptive Picture : Yes
Interface
Wireless Display : Yes
Display Port : 1 EA
Display Port Version : 1.4
HDMI : 1 EA
HDMI Version : 2.1
Micro HDMI : 1
Micro HDMI Version : 2.1
USB Hub : 3
USB Hub Version : 3.0
Wireless LAN Built-in : Yes (WiFi5)
Bluetooth : Yes (5.2)
Audio
Speaker : Yes
Speaker Output : 5W x 2ch
Adaptive Sound : Adaptive Sound Pro
Operation Conditions
Temperature : 10~40 ?
Humidity : 10~80(non-condensing)
Design
Front Colour : SILVER
Rear Color : SILVER
Stand Color : Silver
Stand Type : HAS
HAS(Height Adjustable Stand) : 120.0
Tilt : -2° ~15.0°
Wall Mount : 100 x 100
Power
Power Supply : AC100~240V ~50/60Hz
Power Consumption (Max) : 220 W
Type : External Adaptor
Dimension
Set Dimension with Stand (WxHxD)
1194.7 x 529.3 x 236.9 mm
Set Dimension without Stand (WxHxD)
1194.7 x 365.0 x 180.8 mm
Package Dimension (WxHxD)
1352 x 240 x 474 mm
Weight
Set Weight with Stand
12.9 kg
Set Weight without Stand
9.2 kg
Package Weight
18.5 kg
Brand Samsung
Category Office EssentialsMonitor
Product Condition New
Dimension 0.00 cm x 0.00 cm x 0.00 cm