Lenovo IdeaCentre 3 07IAB7 90SM0030MI Desktop | Intel i5-12400
RM2,699.00
Or RM899.67x 3 with
RM0.00
Enjoy up to RM26.99 cashback with 2,699
Eligible Voucher
RM50 OFF
RM20 OFF
RM8 OFF
Eligible Voucher
IdeaCentre 3 07IAB7
Part Numer: 90SM0030MI
==============
Highlight
==============
Processor : Intel Core i5-12400, 6C (6P + 0E) / 12T, P-core 2.5 / 4.4GHz, 18MB
Graphics : Integrated Intel UHD Graphics 730
Memory : 8GB UDIMM DDR4-3200
Storage : 512GB SSD M.2 2280 PCIe 3.0x4 NVMe
=====================
Detail Specifications
=====================
Memory Slots : Two DDR4 UDIMM slots, dual-channel capable
Max Memory : Up to 32GB DDR4-3200
Optane Memory : None
Storage Support : Up to two drives, 1x 3.5" HDD + 1x M.2 SSD • 3.5" HDD up to 2TB • M.2 SSD up to 1TB
Card Reader : 7-in-1 Card Reader
Optical : 9.0mm DVD±RW
Audio Chip : High Definition (HD) Audio, Realtek ALC623-CG codec
Power Supply : 260W 85%
DESIGN
Keyboard : USB Calliope Keyboard, Black, English
Mouse : USB Calliope Mouse, Black
Expansion Slots : Two M.2 slots (one for WLAN, one for SSD)
Case Color : Mineral Grey
System Fan : None
Form Factor : SFF (7.4L)
Dimensions (WxDxH) : 100 x 303.5 x 274.8 mm (3.9 x 11.94 x 10.8 inches)
Weight : 6.25 kg (13.8 lbs)
CONNECTIVITY
Ethernet : Integrated 100/1000M
WLAN + Bluetooth : 11ac, 2x2 + BT5.0
·Front Ports : 2x USB 3.2 Gen 1
·1x USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer and 5V@3A charging)
·1x card reader
·1x headphone / microphone combo jack (3.5mm)
·1x microphone (3.5mm)