

























| Brand | Garmin |
|---|---|
| Category | Lifestyle > Wearable |
| Product Condition | New |
| Watch Diameter (mm) | 30.4mm |
| Display Size (") | 1.2" |
| Storage Capacity | 512MB |
| Cellular Connectivity | Bluetooth |
| Wearable Features | Calorie Tracker, Clock Display, Fitness Tracking, GPS, Heart Rate Tracking, Notification, Phone Call, Sleep Tracking, SpO2 Level, Sport Features |
| Battery Life (Hour) | 312H |
| Battery Life (Day) | 13 Days |
| GPS Connection | Yes |
| Water-Resistant | Yes |
| IP Rating | 5 ATM |
| App Connect | Yes |
| Warranty Period | 2 Years |
| Weight | 0.04 kg |
| Dimension | 4.20 cm x 4.20 cm x 1.10 cm |