





















| Brand | FSP |
|---|---|
| Category | RIG Builder > Desktop Casing |
| Product Condition | New |
| Casing Type | EATX |
| Motherboard Compatibility | ATX, ITX, EATX, mATX |
| Expansion Slot | 9 or more |
| I/O Ports | USB3.0 x 2 Type-C |
| Bays | 3.5” x 18(E-ATX support 7) 2.5” x 1+3(share with HDD) |
| Support And Clearance | 420mm Max GPU Length 180mm Max Cooler Height 250mm Max PSU Length |
| Fan Support | Side: 120mm x 4 or 140mm x 3 Top: 120/140mm x 3 Bottom: 120mm x 3 Rear: 120/140mm x 1 |
| Radiator Support | Side: 360mm Top: 360mm |
| Warranty Period | 1 Year |
| Warranty Type | Limited Warranty |
| Weight | 11.60 kg |
| Dimension | 45.10 cm x 25.80 cm x 56.80 cm |