





















| Brand | FSP |
|---|---|
| Category | RIG Builder > Desktop Casing |
| Product Condition | New |
| Casing Type | ATX |
| Motherboard Compatibility | ATX, ITX, mATX |
| Expansion Slot | 7 |
| I/O Ports | USB3.0x1 USB2.0X2 HD Audio |
| Bays | 2 x 3.5” 1 x 2.5” |
| Support And Clearance | 320mm Max GPU Length 160mm Max Cooler Height 190mm Max PSU Length |
| Fan Support | Front:120mm x3 Top:120mm x 2 Rear:120mm x1 |
| Radiator Support | Front:240mm |
| Warranty Period | 1 Year |
| Warranty Type | Limited Warranty |
| Weight | 2.00 kg |
| Dimension | 41.00 cm x 21.00 cm x 44.10 cm |