

























| Brand | Deepcool |
|---|---|
| Category | RIG Builder > Cooling System |
| Product Condition | New |
| Supported Intel Socket | LGA1851 / 1700 |
| Supported AMD Socket | AM5 / AM4 |
| Cooler Type | Liquid Cooling |
| Radiator Size (mm) | 420mm |
| Air Flow (CFM) | 112.5CFM |
| Noise Level (dB) | 32.89dB |
| Fan Speed (RPM) | 2500~3400 RPM±10% |
| LCD Display | Yes |
| Warranty Period | 3 Years |
| Warranty Type | Limited Warranty |
| Weight | 2.60 kg |
| Dimension | 46.20 cm x 14.00 cm x 2.70 cm |