

























| Brand | Deepcool |
|---|---|
| Category | RIG Builder > Cooling System |
| Product Condition | New |
| Supported Intel Socket | LGA 1200/LGA1151 / LGA1150 / LGA1155 / LGA775 |
| Cooler Type | Air Cooling |
| Air Flow (CFM) | 42.35CFM |
| Noise Level (dB) | 26.3dB |
| Fan Speed (RPM) | 2200±10%RPM |
| Warranty Period | 3 Years |
| Warranty Type | Limited Warranty |
| Weight | 0.20 kg |
| Dimension | 11.30 cm x 11.30 cm x 5.80 cm |