

























| Brand | TMT |
|---|---|
| Category | RIG Builder > Custom PC Build |
| Product Condition | New |
| RIG Processor | AMD Ryzen 7 8700F |
| RIG Graphics Card | PNY GeForce RTX 5060 Dual Fan OC 8GB GDDR7 |
| RIG Motherboard | ASUS Prime B650M-AYW WIFI mATX |
| RIG Memory Ram | G-Skill Ripjaws S5 16GB DDR5 6000MT/s |
| RIG Storage | PATRIOT P320 M.2 2280 PCIe NVMe Gen3 |
| RIG Power Supply | Ocypus Gamma P750 (750W) 80PLUS |
| RIG Desktop Casing | Zalman Z10 DS ATX Casing |
| RIG Cooling System | Zalman ALPHA2 DS A24 ARGB AIO Liquid Cooling |
| Warranty Period | 3 Years |
| Warranty Type | Limited Warranty for Most Components (Do ensure to check with us or the manufacturer's website for the latest warranty policy.) |
| Weight | 12.50 kg |
| Dimension | 47.40 cm x 22.00 cm x 48.80 cm |