





















| Brand | TMT |
|---|---|
| Category | RIG Builder > Custom PC Build |
| Product Condition | New |
| RIG Processor | AMD Ryzen 7 8700F |
| RIG Graphics Card | ZOTAC GAMING GeForce RTX 5070 SOLID OC 12GB GDDR7 |
| RIG Motherboard | ASUS B850M AYW GAMING WIFI mATX |
| RIG Memory Ram | Kingston Fury Beast 16GB DDR5 5600MT/s (8GBx2) |
| RIG Storage | ADATA 860 1TB M.2 PCIe NVMe Gen4 |
| RIG Power Supply | FSP VIC GD (850W) 80PLUS GOLD |
| RIG Desktop Casing | HYTE Gundam Wing Y70 Touch Infinite Dual Chamber EATX |
| RIG Cooling System | Tecware Mirage 360 ARGB AIO Liquid Cooling |
| Warranty Period | 3 Years |
| Warranty Type | Limited Warranty for Most Components (Do ensure to check with us or the manufacturer's website for the latest warranty policy.) |
| Weight | 14.50 kg |
| Dimension | 47.00 cm x 32.00 cm x 47.00 cm |